У Чернігові зі зруйнованої російською авіацією бібліотеки почали вивозити книги


У Чернігові зі зруйнованої російською авіацією бібліотеки почали вивозити книги

У Чернігові з розбомбленої російською авіацією бібліотеки для юнацтва почали вивозити книги, які дістали з-під завалів. Тепер їх зберігатимуть у другому корпусі обласної бібліотеки. З 60 тисяч книг, які налічувалися у бібліотеці до російського вторгнення попередньо вдалося евакуювати близько 30 тисяч, розповів волонтер Роман. Про це повідомляє «Суспільне Чернігів».

«Є ті, що придатні до використання, а є ті, що зовсім не придатні. Книжки цілі були, але через непогоду і те, що порушений дах і його заливало водою, то деяку частину залило. Штукатурка позалітала серед сторінок, треба чистити книжки і погнуло їх», – каже волонтер.

У Чернігові зі зруйнованої російською авіацією бібліотеки почали вивозити книги, фото-1, ФОТО: Суспільне Чернігів

ФОТО: Суспільне Чернігів

Вивозити та діставати книги зі зруйнованої бібліотеки раніше не могли через загрозу обвалу будівлі.

У Чернігові зі зруйнованої російською авіацією бібліотеки почали вивозити книги, фото-2, ФОТО: Суспільне Чернігів

ФОТО: Суспільне Чернігів

«Спершу вони евакуювалися в коридор, їх з-під завалин повитягували волонтери. А потім вже якось так завантажуються і відвозиться на іншу сторону. Співробітники будуть чистити книжки, вести їх переоблік і видавати знову. Я сподіваюся, що бібліотека буде знову працювати нормально. Так як у самої бібліотеки дві будівлі, то книги евакуюються в інший корпус», – розповідає Роман.

Нагадаємо, в ніч на 11 березня російська авіація обстріляла бібліотеку та стадіон імені Гагаріна, розташований неподалік. На книгосховище скинули три фугасні 500-кілограмові бомби. Найбільше руйнувань завдала бомба, що впала на подвір’ї бібліотеки. Вона зруйнувала стіну та внутрішні перекриття. Бібліотека розміщувалась в історичній будівлі кінця 19 століття, де тоді був музей українських старожитностей імені Василя Тарновського.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Источник: 0462.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *