Штучний скандал довкола Ялівщини. Що там відбувається насправді

[ad_1]

Тема Ялівщини та можливої її забудови продовжує обростати чутками та міфами. Депутат Чернігівської міської ради В’ячеслав Летута дав розширене пояснення, яке рішення було прийнято на засіданні сесії Чернігівради 23 грудня 2022-го. Його обранець опублікував на своїй сторінці у Facebook.

“На наших очах відбувається свідоме маніпулювання та введення в оману громади міста щодо питання Ялівщини. Яка мета цих маніпуляцій? Питання риторичне. Але є очевидний факт: ніхто не давав дозволу на будівництво чи відчуження, чи продаж ділянки в Ялівщині, навколо якої спостерігається штучний скандал. Тепер до конкретних фактів, — пише В’ячеслав Летута.

В’ячеслав Летута

В’ячеслав Летута

Ялівщина

Питання, яке дуже постійно турбує громаду Чернігова і тягнеться вже з 2014 року, коли, рішенням сесії Чернігівської міської ради було надано дозвіл КЗ РЛП «Ялівщина», який був створений рішенням Чернігівської облради, на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельних ділянок, за рахунок земель запасу комунальної власності Чернігівської міської ради.

Що маємо на даний момент?

Межі РЛП «Ялівщини» не сформовані, а КЗ РЛП «Ялівщина» так і не оформило документи на право користування землею. З яких підстав? Не відомо! Дозвіл було надано для цього ще у 2014 році. Дана земельна ділянка і досі належить до земель запасу міста і належить територіальній громаді міста Чернігова. Керівництво КЗ РЛП «Ялівщина» ігнорує вимоги чинного закону і далі, не вчиняючи жодних дій для належного формування земельної ділянки парку.

Будинок “колгоспника”

Дана нерухомість була зведена ще у 1980 році й на даний час перебуває на балансі у фонді комунального майна Чернігівської міської ради. Як до рішення міської ради, навколо якого роздули штучний скандал, так і після вказаного рішення.

Зверніть увагу: статус землі не змінився! Відповідно до земельного законодавства для обслуговування об’єкта нерухомості необхідна сформована земельна ділянка, а також формування земельної ділянки необхідно для нарахування та стягнення податків. Та взагалі, для порядку!, — продовжує Летута.

У 2021 році сесією міської ради фонду комунального майна було надано дозвіл на розроблення проєкту землеустрою на земельну ділянку за адресою вул.77 Гвардійської, 7, з цільовим призначенням для будівництва та обслуговування інших будівель громадської забудови. У грудні 2022 року рішенням сесії міської ради було внесено зміни у частині цільового призначення землі з «для будівництва та обслуговування будівель громадської забудови» на «для будівництва та обслуговування об’єктів рекреаційного призначення».

Це всі зміни, які проголосовані на сесії. Відповідно, всі заяви про «забудову» чи «дерибан» — звичайнісінькі фейки!

Земельним кодексом України чітко визначено склад та використання земель рекреаційного призначення

Це землі для організації відпочинку населення, туризму та проведення спортивних заходів. А цитуючи Закон України «Про природно-заповідний фонд» регіональні ландшафтні парки є природоохоронними рекреаційними установами місцевого чи регіонального значення, що створюються з метою збереження в природному стані типових або унікальних природних комплексів та об’єктів, а також забезпечення умов для організованого відпочинку населення.

До того ж твердження про встановлення меж РЛП «Ялівщина» є помилковими та не відповідають дійсній процедурі щодо їх формування. Тому і на даний момент земельна ділянка РЛП «Ялівщина» НЕ СФОРМОВАНА, а твердження та посилання деяких депутатів на публічну кадастрову карту не відповідає дійсності, оскільки шар обмежень, відповідно до даних державного земельного кадастру, яким так спритно маніпулюють, не містить офіційних відомостей, а носить ЛИШЕ інформативний характер.

Таким чином рішенням сесії міської ради від 23.12.2022 року були змінено цільове призначення земельної ділянки відповідно до вимог закону, не порушуючи чинного законодавства. Звертаємо увагу, що формування зазначеної земельної ділянки (вул.77 Гвардійської, 7, м. Чернігів) не перешкоджає в подальшому формуванню та функціонуванню РЛП «Ялівщина».

Чому деякі депутати зі звичайного робочого питання та рішення, яке жодним чином не змінює статус ділянки вирішили зробити скандал та почали вводити в оману людей?

Тому що їм немає чого сказати за себе, свої досягнення, ідеї… А витягнути стару тему «захисту Ялівщини», щоб зайвий раз нагадати про себе — це звична практика чернігівських популістів.

Прикро, що під час війни, коли ми єднаємось в боротьбі з ворогом, цей популізм продовжує розколювати країну зсередини…”

[ad_2]

Источник: 0462.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *