«Якщо хтось буде брати гроші – кажіть мені» – скільки коштують пологи у Чернігові.

[ad_1]

Народження дитини – це важливий та хвилюючий процес. Вже на перших стадіях вагітності майбутні мами поступово готуються до пологів. У теперішній ситуації до великої кількості запитань, які хвилюють майбутніх породіль, додалася і безпека. Але особливе місце посідає питання, яке було актуальним ще до повномасштабного вторгнення – «Скільки коштують пологи?».

Задати питання, яке хвилює багатьох майбутніх мам Чернігова, ми вирішили генеральному директору КНП «Пологовий Будинок» Василю Гусаку.

Василь Гусак, Фото з мережі Інтернет

Василь Гусак, Фото з мережі Інтернет

«Пологи повністю безоплатні. У перелік входить все, що потрібно для цього процесу: усі аналізи, нагляд лікаря і так далі. Нам за це платить держава. Якщо є якісь додаткові аналізи, наприклад, якщо в жінки якась хвороба, вона робить їх у свого сімейного лікаря, так як ми всі прив’язані до сімейних лікарів. Все що стосується пологів – безкоштовно.Якщо хтось буде брати гроші – кажіть мені. Але останні роки ніхто не скаржиться» – пояснює генеральний директор пологового будинку Чернігова.

До безоплатного пакету медичної допомоги при пологах входять такі послуги:

  • Моніторинг стану вагітної, породілі та новонародженого;
  • Медична допомога при фізіологічних пологах;
  • Медична допомога при ускладнених пологах та кесаревому розтині;
  • Зниження больових відчуттів під час пологів, зокрема епідуральна анестезія;
  • Стабілізація стану дитини після народження;
  • Вакцинація немовляти, згідно з Національним календарем профілактичних щеплень;
  • Лікарські засоби, які закупляються МОЗ в централізованому порядку;
  • Лікарські засоби з Нацпереліку та витратні матеріали;
  • Харчування під час перебування у стаціонарі.

Є послуги, які чернігівський пологовий маже надавати за гроші, а саме палата підвищеного комфорту та харчування. Василь Гусак розповідає:

«Тільки якщо жінка хоче окрему платну палату, держава нам надала право заробляти на цьому кошти. Тобто ми маємо право надавати платні кімнати, але на даному етапі у нас немає такої можливості. 4 поверх, де платні палати, повністю ремонтується. Також маємо можливість надавати платне харчування. Воно триразове, коштує 150 грн за добу, але великого попиту на нього немає. Люди не беруть, бо ми годуємо безкоштовно».

Генеральний директор пологового будинку Чернігова зазначає, що платні палати з підвищеним комфортом не будуть доступними ще 1,5-2 місяці.

До безоплатних послуг входять і партнерські пологи, які активно пропагують чернігівські лікарі. Людині, яка підтримуватиме майбутню маму на пологах, потрібно лише пройти флюорографію та підготувати легкий одяг і капці.

Також у пологовому з’явилася новинка – безкоштовна фотозона. Василь Гусак говорить:

«На першому поверсі ми зробили безкоштовну альтернативну кімнату для фотографування. Раніше була кімната людей, які орендують приміщення, а тепер ми зробили свою. Вона повністю безкоштовна. Зараз всі мають телефони, тому можуть робити там фото. Ну а за бажанням можна піти й зробити у платній».

Отже, медичні послуги при народженні дитини у державному пологовому будинку безкоштовні. Але не варто забувати про витрати на речі, які необхідні мамам та немовлятам до пологів, і після них.

Валентина Гавриленко
Чернігівська Медіа Група

Хочете швидше дізнаватися про найцікавіші і найважливіші новини?
Приєднуйтесь до наших каналів:
— в TELEGRAM
— у VIBER
— в 
INSTAGRAM
Тут тільки найактульніші відео, новини та історії Чернігова![ad_2]

Источник: 0462.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *