Артем Стах: від дерев до книг, а КП Шкільне – з великими боргами. Чому тасують чернігівських чиновниківАртем Стах: від дерев до книг, а КП Шкільне – з великими боргами. Чому тасують чернігівських чиновників

На ранковій нараді у мерії міський голова Чернігова оголосив відразу про декілька кадрових змін. Керівники комунальних підприємств змінили місце роботи.

Сьогодні, 7 вересня, мер Чернігова Владислав Атрошенко представив кількох нових керівників низки комунальних підприємств. Почав з пояснення рішень, про які стало відомо ще минулого тижня.

КП Шкільне

Атрошенко подякував тепер уже колишній начальниці комунального підприємства, яке опікувалося харчуванням у закладах освіти Антоніні Радченко. Мер наголосив, що претензій до її роботи немає, проте через карантин і локдауни КП у минулому сезоні заробили чималі збитки, які перевищили суму в 9 мільйонів гривень.

Виправляти ситуацію буде новий директор – 42-річний Віталій Лосєв. Він – випускник школи №34. Протягом попередніх 10 років працював у бізнесі – приватним підприємцем та був співзасновником низки ТОВ (Ревес-Чернігів, Продмакс-Чернігів, Мікспрод-Чернігів, Продлідер-19).

Кожного місяця він має звітувати міському голові щодо ситуації з погашенням боргів підприємствам, які постачали продукти до шкіл. Напряму з бюджету поки що виділяти додаткові кошти на це не будуть. Спочатку спробують компенсувати втрати за рахунок того, що «притримають» некритичні платежі для інших КП. Утім Владислав Атрошенко запевнив: усі постачальники отримають свої гроші.

Артем Стах змінив КП

Змінилися і керівники ще двох комунальних підприємств. Тетяна Корма, яка очолювала КП «Будинок книги», звільнилася через бажання попрацювати у приватному секторі економіки. Владислав Атрошенко подякував їй за прибутковість підприємства та побажав успіхів на новій роботі.

Натомість, тепер комунальним книжковим магазином у центрі Чернігова буде працювати Артем Стах, який залишив місце директора КП «Зеленбуд», де працював з листопада 2020 року.

Його місце у КП «Зеленбуд» посів 48-річний Віталій Морський. Він – випускник Чернігівського педінституту (вчитель праці) та Сумського аграрного університету (інженер-будівельник). Більше 20 років працював у комунальному господарстві в Чернігові – від майстра дільниці до начальника КП «Новозаводське». На керівній посаді перебував з 2017 року.

Щодо цього призначення – мер заздалегідь став на захист нового керівника, попередивши начальника управління ЖКГ Ярослава Куца про наслідки у разі виникнення непорозумінь.

– Під вашу відповідальність – виконання плану висадки дерев на осінь. Нового керівника треба підтримати. Якщо будуть непорозуміння – виведемо «Зеленбуд» як окрему одиницю у статусі розпорядника коштів. За необхідності ми це зробимо, – акцентував увагу Атрошенко.

Радник мера – колишній прокурор

Ще одне призначення – новий радник міського голови з юридичних питань Юрій Олександрович Балєв. До кінця 2019 року людина з таким іменем, прізвищем і по-батькові, працювала першим заступником прокурора Чернігівської області.

56-річний Юрій Балєв з 1991 року працював у органах прокуратури. До 2014 року – у Луганській та Донецькій областях. З вересня 2015-го після періоду участі в АТО, був призначений першим заступником прокурора Чернігівської області.

Інші зміни

Більше не очолює Центр надання адміністративних послуг Чернігівської міської ради і Микола Овсяник. Його неодноразово до цього критикував Владислав Атрошенко. Основні претензії стосувалися неконтрольованої роботи реєстраторів щодо окремих об’єктів. У результаті цього у місті було чимало випадків, коли через зареєстрований сумнівним чином фундамент люди потім претендували на землю.

Також існували підозри, що частина установчих документів про створення ОСББ у Чернігові реєструються з порушеннями – на підставі протоколів з підробленими підписами мешканців будинків.

Саме дієвий контроль за реєстраційною службою – один з пріоритетів, на які міський голова спрямує нового керівника ЦНАПу. Інший напрямок – конкуренція з приватними реєстраторами і, як наслідок, збільшення прибутків від наданих послуг.

Міський територіальний центр соціального обслуговування очолила Маргарита Алексєєва, яка до цього працювала на аналогічній посаді у Новозаводському районному терцентрі.

***

Усім підлеглим на фоні кадрових змін і перестановок Владислав Атрошенко нагадав, що «бачить, хто чим переймається і у кого з’являються які пріоритети на роботі».

– Незалежно від посади – якщо ваші пріоритети розбігатимуться з моїми, а це – розвиток міста – поповните приватний сектор. Там є чим займатися. І може навіть це цікавіше для талановитих людей.

Источник: 0462.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *