Журналісти звинувачують Міноборони у закупівлі продуктів за завищеними цінами для військових, в тому числі, з Чернігівщини


Журналісти звинувачують Міноборони у закупівлі продуктів за завищеними цінами для військових, в тому числі, з Чернігівщини

Журналісти звинувачують Міністерство оборони у закупівлі продуктів харчування у двічі-тричі дорожче ніж у магазинах. «Дзеркало тижня» має копію угоди вартістю 13,16 млрд грн на послуги організації харчування у 2023 році Житомирської, Київської, Чернігівської, Сумської, Полтавської, Черкаської військових частин. Угода була укладена 23 грудня 2022 року Міністерством оборони.

Порівняння цін, Фото "Дзеркала тижня"

Порівняння цін, Фото “Дзеркала тижня”

«Дзеркало тижня» вирішило порівняти ціни в угоді, з цінами мережі магазинів «Сільпо» у спальному районі Києва. Виявилося, що ціна на товари з найбільшим попитом підвищена у 2-3 рази. В угоді Міноборони одне яйце коштує 17 грн, а в магазині – близько 7 грн. Картоплю замовили ціною 22 грн за кілограм, тоді як в магазині вона коштує 8-9 грн. Ціна 1 кг курячого стегна за версією Міноборони 120 грн, в магазині воно коштує 80 грн. Варто зауважити, що це роздрібні магазинні ціни, а оптові ще нижчі.

Видання наголосило, що Міноборони ігнорує усі їхні запитання.

Угоду на 13 млрд грн Міністерство оборони уклало з ТОВ «Актив компані». Компанія має статусний капітал у тисячу гривень. 2021 року через відсутність поставок та ненадання декларацій, податкова служба анулювала свідоцтво платника ПДВ у цієї фірми. Крім цього у 2019 році компанія фігурувала у кримінальному провадженні Нацполіції №12019100100003229. ТОВ «Акрив компані» подала підроблений акт, який не відповідав дійсності, для участі в тендері на поставку яловичини для установ виконання покарань і слідчих ізоляторів Державної кримінально-виконавчої служби.

Підписав угоду директор департаменту держзакупівель Міністерства оборони Богдан Хмельницький, який уже фігурував у справі про розкрадання коштів міністерства сумою 580 тисяч доларів під час закупівлі військової амуніції.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Источник: 0462.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *