Як алкоголізм батьків впливає на дитину?

Алкоголізм губить не тільки саму залежну людину, а й її близьких. Діти, які ростуть у сім’ях із проблемами алкоголю, піддаються особливому ризику, оскільки вони з раннього віку спостерігають негативні моделі поведінки та боротьби з емоціями.

Алкоголізм руйнує всю родину

В родині, де є проблема з алкоголем, у дітей немає нормальних умов для розвитку. Замість того, щоб діяти, як більшість їхніх однолітків, вони беруть на себе різні ролі, щоб вижити. Цих проблем можна було б уникнути, якби їхні батьки вчасно обрали наркодиспансер у Хмельницькому і почали боротися зі своїм захворюванням. Однак алкоголіки часто відкладають терапію на роки, що має катастрофічні наслідки для них самих і членів сім’ї.

У сім’ях алкоголіків діти беруть на себе кілька ролей:

  • Герой. Попри юний вік, намагається замінити батька. Він намагається заспокоїти атмосферу, коли спалахують суперечки. Дитина зазвичай добре вчиться, ввічлива і занадто доросла для свого віку, щоб не створювати проблем батькам. На жаль, прийняття на себе ролі дорослого з раннього віку — величезне навантаження на дитячу психіку, через що персонажі часто самі впадають у залежність.
  • Цап-відбувайло. Такі діти не можуть впоратися в школі, з емоціями, спричиняють проблеми з поведінкою, через що на них звинувачують ситуацію в родині. Дитина росте з несправедливим почуттям провини.
  • Блазень. Дитина намагається бути веселою, полегшити атмосферу вдома і підняти настрій питущому з батьків. На жаль, такі спроби зазвичай закінчуються невдачею.
  • Дитина-тінь. Вона загублена, невпевнена в собі, йде з життя, бо не може впоратися із ситуацією. Такі діти часто тікають у світ фантастики, книжок або фільмів, щоб дистанціюватися від сім’ї.

З якими проблемами стикаються діти із сімей алкоголіків?

Підлітковий вік має величезний вплив на майбутнє життя. Дорослі діти алкоголіків борються з труднощами навіть після того, як залишили токсичний сімейний дім. Поширеною проблемою є низька самооцінка. Буває також, що вони вступають у стосунки з наркоманами або самі хворіють на алкоголізм, що змушує їх повторювати шаблони зі свого дитинства.

Відсутність самоповаги фактично заважає вести задовільне професійне та особисте життя. Однак це не означає, що діти з сімей алкоголіків не можуть досягти успіху. Щоб підвищити свої шанси нормально функціонувати в дорослому житті, варто обрати лікування під наглядом психотерапевта.

У разі залежності найкращим рішенням є кодування від алкоголізму в Хмельницькому. Найкраще звернутися якомога швидше, оскільки з часом наслідки для залежної людини та її сім’ї стають дедалі серйознішими.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *