Тарасовець розповів, чому досі не демонтували «Україну» та коли це зроблять

[ad_1]

11 березня 2022 року російські окупанти зруйнували одну із візитівок Чернігова – готель «Україна». Росіяни запустили ракету, яка поцілила прямо посередині будівлі, перетворивши її фактично на руїни. У своїх медіа рашисти волали про те, що ударом по готелю вони зруйнували чи-то військовий штаб, чи ще щось. Але правда в тому, що готель був пустий, людей в середині не було, і тільки чудом тоді ніхто не травмувався і не загинув.

З тих пір готель «Україна» так і перебуває в такому вигляді, залишаючись сумним наочним нагадуванням про ті жахи війни, які пережив Чернігів. Будівлю неодноразово обстежували спеціалісти ДСНС, проводилися експертизи, але демонтажу конструкції не відбувалося.

2 червня в результаті сильних поривів вітру з будівлі зруйнованого готелю зірвало частину даху. На щасті тоді ніхто серйозно не постраждав, але стало ще більше зрозуміло, що демонтувати цей обʼєкт треба якнайшвидше, щоб не наражати чернігівців на небезпеку. Але час триває, а демонтажних робіт «Україна» не бачить і досі. Саме тому редакція сайту 0462.ua вирішила поспілкуватися з представником власника зруйнованого готелю Юрієм Тарасовцем.

Тарасовець розповів, чому досі не демонтували «Україну» та коли це зроблять

— Поясніть, чому так довго не демонтується зруйнований готель Україна, створюючи небезпеку для оточуючих? В чому причина?

— Чернігівці оцінюють готель Україну, як приватну власність. Але, доречно буде пояснити, що приватна будівля та приватний будинок – це не одне й теж саме. Адже, приватний будинок побудований на власній земельній ділянці. Готель «Україна» — на земельній ділянці, котра є власністю міста. Власнику ушкодженого будинку, не потрібно погоджувати з міською радою демонтаж ушкоджених конструкцій, чи розбір завалів. Для того, щоб провести демонтаж готелю «Україна», власник повинен отримати дозвіл на виконання цих робіт. Власники звертались до міської ради з проханням надати містобудівні умови та обмеження та провести демонтаж будівлі. У дозволі було відмовлено.

— Коли і за чий кошт буде відбуватись демонтаж будівлі?

— Демонтаж готелю «Україна» може бути виконаний лише після того, як власник зможе отримати необхідні дозволи на проведення демонтажних робіт. Варто зрозуміти, що усі види робіт, пов’язані з будівництвом, проходять ряд погоджень. Фінансування робіт з демонтажу готелю «Україна» відбуватиметься за власний кошт.

— Чи є чітке розуміння, що далі буде з цим обʼєктом? Чи буде відбудовуватись саме готель? Чи ви плануєте тут якийсь інший обʼєкт?

— Для початку, давайте дочекаємось завершення війни в Україні. Далі, будемо будувати плани та розробляти нові проекти. Що саме буде на місті зруйнованого готелю, поки важко сказати. Все залежить від багатьох чинників. Наприклад, чи продовжить Чернігів свій розвиток як туристичне місто. Чи буде обрана інша стратегія розвитку? Наразі ніхто не знає відповідей на ці запитання.

— Чи є результати експертизи, чому відбувся зрив даху поривом вітру з будівлі готелю «Україна»?

— У 2022 році власники будівлі здійснили усі необхідні заходи, щоб зробити пішохідну частину безпечною для чернігівців. Також, були виконані роботи, щоб зафіксувати залишки даху будівлі. Але, як можна передбачити силу стихії? Чи війну та «приліт» російської ракети у будівлю готелю? Ми могли б уникнути цієї ситуації, якби управління земельних ресурсів чернігівської міської ради не зняло з розгляду питання щодо надання містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки для проектування об’єкта реконструкції готелю «Україна».

— В соцмережах і медіа була історія жінки, авто якої постраждало від цієї надзичайної події, і яка вимагала від власників якоїсь компенсації. Чи виходили ви на звʼязок із постраждалою та чи владнали цю ситуацію?

— Готель знаходиться у аварійному стані. Це наслідок прильоту російської ракети у центр нашого міста. Коли зустрічаюсь з чернігівцями, котрі втратили житло, через військові дії, від кожного доводиться чути, що ніякої компенсації через ушкоджене житло, вони не отримали. Тому, не сподіваються на матеріальні відшкодування найближчим часом. І це буде уроком для усіх українців – страхувати своє нерухоме та рухоме майно. Пані, авто котрої постраждало від непереборної стихії, особисто до мене не зверталась. Але, якщо у цьому буде необхідність, ми готові вирішувати дане питання у рамках чинного законодавства.

— Чи правильно ми вас зрозуміли, що ви готові і маєте бажання демонтувати зруйнований готель «Україна» вже зараз, і на заваді цьому є відсутність дозволу на ці роботи зі сторони Чернігівської міської ради?

Так, ми були готові зробити демонтаж ще у 2022 році. Зараз, власник повторно подав відповідні документи, щоб виконати роботи з демонтажу будівлі готелю.

— Скільки по часу можуть зайняти роботи з демонтажу будівлі готелю?

— Дозвіл на демонтаж — це перший крок. Потрібно зробити проект демонтажу, пройти експертизу, відключити готель від комунікацій. Лише маючи на руках усі необхідні документи, почнемо виконувати демонтаж готелю «Україна».

* * *

Вже після цієї розмови з Юрієм Тарасовцем на засіданні 17 серпня виконком Чернігівської міської ради одноголосно проголосував за надання містобудівних умов, які включають в себе і демонтаж готелю «Україна». Отже, сподіваємось, що тепер нічого не стане на заваді власникам демонтувати зруйновану будівлю готелю «Україна», як в самому центрі міста створює постійну небезпеку.

«Зрозуміло, що це питання треба вирішувати оперативно, тому що ця будівля несе загрозу чернігівцям і дуже добре для містян, що коли сталася аварійна ситуація і впала частина даху, ніхто не постраждав. Якщо проект передбачає демонтаж, то його бажано розпочати у найближчі тижні після нашого рішення» – зазначив в. о. міського голови Чернігова Олександр Ломако.

* * *


Хочете швидше дізнаватися про найцікавіші і найважливіші новини? Приєднуйтесь до наших каналів:
— в TELEGRAM
— у VIBER
— в 
INSTAGRAM
Тут тільки найактульніші відео, новини та історії Чернігова![ad_2]

Источник: 0462.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *