Особливості та переваги протруювання насіння

Слабкий посадковий матеріал дуже вразливий до шкідників та погодних катаклізмів, тому протруювання насіння підвищує шанси аграріїв на отримання високих врожаїв. Ця перевага пояснює популярність протруйників серед аграріїв, з одного боку, та значний попит на попередньо оброблений посівний матеріал, з іншого. Протруювачі сьогодні вільно доступні на ринку та представлені в багатьох видах та моделях. Оскільки цей процес вимагає додаткового часу, спеціального обладнання та особливої обережності при роботі з протруйниками, фермерам доцільно купувати, а постачальникам засобів виробництва — постачати вже протруєне насіння.

Що таке протруювання насіння?

Спеціальна обробка посадкового матеріалу для підвищення його стійкості до суворих умов відома як обробка насіння (або протруювання). Залежно від походження протруйників розрізняють синтетичні та органічні протруйники. Крім того, різні протруювачі націлені на різні патогени та шкідників, тому існують фунгіциди, інсектициди, нематоциди тощо. Нарешті, три основні типи протруювання поділяються на передпосівну, передзберігаючу та середньозберігаючу обробку, виходячи з часу обробки.

Обробка може проводитися з обох сторін: виробником посадкового матеріалу (як підсилення звичайного насіння) або фермером (для забезпечення швидкого та ефективного проростання та подальшого росту).

Переваги протруювання насіння

Обробка посівного матеріалу позитивно впливає на загальну життєздатність культури та підвищує стійкість рослин до біотичних та абіотичних стресів. Зокрема, хімічна або біологічна обробка насіння:

  • посилює ріст рослин за рахунок доставлених поживних речовин, що робить культури сильнішими в конкуренції з бур’янами;
  • допомагає в інтегрованому управлінні шкідниками, оскільки протруєне зерно утримує птахів від його поїдання;
  • зменшує необхідність застосування хімічних засобів (фунгіцидів та пестицидів) на наступних стадіях росту;
  • знижує захворюваність сільськогосподарських культур хворобами, спричиненими патогенами та несприятливими умовами вирощування;
  • прискорює ріст коренів та посилює енергію пагонів завдяки надходженню поживних речовин;
  • забезпечує корисними бактеріями (наприклад, ризобіями), якщо вони додаються до наповнювача;
  • захищає посіви від ураження нематодами шляхом протруювання насіння нематоцидами;
  • підвищує густоту стояння рослин і продуктивність поля завдяки висіву більш життєздатного насіння.

Ці та інші переваги протруювання насіння мали переконати вас в беззаперечній користі цієї процедури. Спеціальні протруювачі, між іншим, слід купувати лише у надійних постачальників та на сайтах авторитетних інтернет-магазинів.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *