Окуляри чи лінзи: який обрати засіб для корекції зору?

Головним недоліком окулярів для корекції зору вважалась небезпека травмування очей. Адже раніше вони мали скляні лінзи, які при падінні розлітались на десятки гострих уламків. Тому їх не радили носити дітям, водіям та людям, які займаються спортом. Сучасні очкові лінзи виготовляють із полімерних матеріалів, які при ударі покриваються сіткою тріщин, але не розлітаються. 

Виробникам оптики вдалось позбавити окуляри головного недоліку та навіть зробити їх надійним захистом для очей. Скельця захищають очі від вітру, пилу, ультрафіолету та синього спектра моніторів. А ще — від вірусів, які потрапляють у повітря, коли хтось чхає. Окуляри залишаються основним та найбезпечнішим засобом для корекції дефектів зору. 

Лінзи є інвазивним методом корекції, бо вони контактують із поверхнею очей. Їх не можна називати абсолютно безпечними, адже завжди є ризик занести інфекцію в очі чи травмувати рогівку. У деяких людей виникає алергічна реакція на силікон чи розчини для промивання оптики. Насправді існує багато ускладнень, пов’язаних із використанням контактних засобів. Але більшість із них можна уникнути, якщо дотримуватись правил носіння та догляду. 

Які засоби краще коригують зір?

У питанні ефективності корекції зору перевага належить лінзам, адже вони не просто виправляють дефекти, а повертають природний зір. Людина у контактних засобах бачить світ таким, як люди зі 100% зором. 

Чому лінзи ефективніші за окуляри?

  • Контактні засоби не створюють оптичних викривлень;
  • Не змінюють розмір предметів;
  • Покращують периферійний огляд;
  • Забезпечують гострий зір під час фізичної активності та при будь-якому освітлені. 

Єдиний недолік окулярів у тому, що з ними поле зору обмежене контуром оправи. Користувачі скаржаться на оптичні викривлення по периметру очкової лінзи та поганий периферійний зір. Але обидві проблеми є результатом неправильного підбору. Офтальмологи стверджують, що сучасні технології дозволяють виготовити окуляри, які наближують зір до ідеального. Головне — знайти оптику, де виготовляють очкові лінзи за індивідуальним рецептом. Такі оптики є у багатьох містах, а тут ви дізнаєтесь про одну із них. 

Які засоби корекції зручніші?

Відповідь на це питання залежить від того, хто його ставить. Люди, які полюбляють активний відпочинок, або регулярно займаються спортом, частіше обирають лінзи. Адже в контактних засобах зручно бігати, кататись на велосипеді, грати у командні ігри. Лінзи забезпечують таку свободу, якої не досягнути з окулярами. Контактні засоби зручніші й в повсякденному житті, адже вони не запотівають, коли ви заходите у транспорт ти тепле приміщення. При тому є багато людей, які постійно носять окуляри та не збираються від них відмовлятись. Офтальмологи радять не сперечатись, який засіб зручніший, безпечніший чи ефективніший, а поєднувати їх. Так ви зможете користуватись перевагами обох методів корекції.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *