Комітет Верховної ради підтримав розширення повноважень Чернігівської міської військової адміністрації

[ad_1]

Олександр Ломако та Дмитро Брижинський у президії Чернігівської міської ради, світлина Сєргєя Карася

Олександр Ломако та Дмитро Брижинський у президії Чернігівської міської ради, світлина Сєргєя Карася

Комітет Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки підтримав проект постанови про розширення повноважень начальника міської військової адміністрації Чернігова. Відповідний висновок комітету опублікували на сайті парламенту.

Про це повідомляє портал «Суспільне. Новини».

— Комітет ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді України включити проект постанови до порядку денного дев’ятої сесії парламенту дев’ятого скликання та визначитися щодо ухвалення проекту постанови шляхом голосування, — йдеться у документі.

Проект постанови, якою повноваження начальника Чернігівської МВА можуть бути розширені, світлина Верховної ради України

Проект постанови, якою повноваження начальника Чернігівської МВА можуть бути розширені, світлина Верховної ради України

Підтримали проект постанови 11 народних депутатів, повідомляє пресслужба Чернігівської міськради. Надалі проект постанови мають розглянути народні депутати на сесії Верховної Ради. Коли це може статися наразі не відомо. Журналісти зверталися за коментарем до голови комітету та кількох його членів, від учора відповіді не отримали.

Перед голосуванням у комітеті 24 лютого виступав в.о. мера Чернігова Олександр Ломако.

Олександр Ломако, світлина пресслужби Чернігівської міської ради

Олександр Ломако, світлина пресслужби Чернігівської міської ради

— Я їм пояснив, що підстав для припинення повноважень міської ради й виконавчого комітету і взагалі місцевого самоврядування у Чернігові немає. Якось справились без військової адміністрації. Ну добре, Президент прийняв рішення що потрібно її створити на підставі якихось даних. Але позбавляти місцеве самоврядування всіх повноважень і передавати їх в одні руки — очевидно, що для цього підстав немає. Відбудовою міста, розвитком, стратегічним плануванням має займатися обрана влада, цивільні. А військові мають займатись захистом і обороною, — зазначив пан Ломако

Нагадаємо, що 23 лютого Президент України Володимир Зеленський вніс проект постанови щодо розширення повноважень начальника міської військової адміністрації Дмитра Брижинського, якого призначили на посаду минулої п’ятниці.

Згідно з ним, до начальника чернігівської МВА  можуть перейти повноваження міської ради, виконавчого комітету та міського голови Чернігова. Зміни діятимуть на період дії воєнного стану та 30 днів після його припинення чи скасування.

Проти прийняття постанови на пленарному засіданні Верховної Ради виступив народний депутат Олексій Гончаренко з фракції «Європейська солідарність».

Олексій Гончаренко, світлина з соцмереж

Олексій Гончаренко, світлина з соцмереж

— Ми ухвалювали закон, який дозволяє вводити військову адміністрацію у містах після деокупації. Логічно. В Херсоні нема мера, нема депутатів, структура зруйнована, — звичайно це треба робити. Але при чому тут Чернігів? Місто ніколи не було взяте ні на одну секунду, депутати міської ради всі присутні. Невже одна причина в тому, що міській раді Чернігова всього чотири депутати від «Слуги народу» з 42? — заявив народний обранець. 

Нагадаємо, на цьому тижні відбулася позачергова сесія Чернігівської міської ради, яка прийняла звернення до Верховної ради з проханням не наділяти міську військову адміністрацію всією повнотою влади у Чернігові.

*  *  *

Приєднуйтесь у Viber та Telegram до спільноти «Чернігівський Фонтан», де тільки найактульніші новини та історії нашого міста.

[ad_2]

Источник: 0462.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *