Володимир Герасименко у Чернігові зібрав власними руками велогенератор. Його відео за добу переглянули півмільйона українців

[ad_1]

Менше доби тому на сторінці нашого сайту у Facebook ми виклали відео зі співробітником нашої редакції, чернігівцем Володимиром Герасименко, який залишився в місті під час війни. На відео Володимир продемонстрував велогенератор, зроблений власноруч, за допомогою якого він заряджає телефони, інші дівайси та одночасно тримає себе у гарній фізичній формі.

За 23 години це відео набрало рекорду кількість переглядів — больше ніж півмільйона, а також більше 17 тисяч вподобань та 8,5 тисяч поширень. Відео простого чернігівця, який не здається, а власним розумом і кмітливістю в домашніх умовах зібрав цей агрегат, викликало шалений резонанс і зацікавленість. Цей нібито простий приклад для інших, надихнув як мешканців Чернігова, так і українців з інших регіонів, дав їм надію і впевненість. 

Ми не могли не поспілкуватись з Володимиром і не розпитати його трохи про його велогенератор і те, як він його створював.

— Коли тобі прийшла ідея зробити цей агрегат і скільки його виготовлення зайняло часу?

Ідея створити велогенератор у мене з’явилася десь на другому тижні війни. Справа у тому, що район, де я мешкаю, залишився без електропостачання, а його відновлення могло зайняти великий проміжок часу. Залишитися без електрики означало темряву увечері і вночі і повну відсутність джерел інформації. На створення першої версії генератора я витратив пару днів. Більшість часу було витрачено на механічну частину. Електрична там дуже проста. 

— Чи знав ти від початку, як це зробити технічно, чи шукав схеми протягом самого конструювання?

Відпочатку була ідея застосування маленького двигуна від бензинового тримера, але згодом я відкинув цю ідею, так як хотів зробити генератор з того, що є у більшості в гаражі чи майстерні. Принцип дії і конструкцію я продумав заздалегідь, а от електричну частину підгледів у мережі. Питання стояло у перетворенні трьохфазного змінного струму у однофазний постійний.

Головне завдання було у тому, як ефективніше під’єднати обмотки двигуна (двигун я взяв від електричного самоката ), аби він запрацював як генератор.

— Яка орієнтовна потужність твого велогенератора?

У мене був двигун на 36 вольт, потужність якого складала 350 вати. Для зручності використання до свого генератора я під’єднав автомобільний перетворювач 24/220 вольт. Можна взяти звичайний комп’ютерний пристрій резервного живлення або перетворювач напруги на 12 або 5 вольт. Все залежить від Вашого бажання. Моя конструкція дозволила мені заряджати одночасно 3-4 кнопочних або пару сенсорних телефонів.

Володимир Герасименко у Чернігові зібрав власними руками велогенератор. Його відео за добу переглянули півмільйона українців, фото-1

— Скільки часу і в якому темпі потрібно крутити педалі, щоб, наприклад, повністю зарядити телефон?

Для заряду сенсорного телефону від нуля до повного потрібно приблизно дві години. Тривалість може мінятися в залежності від ємності батареї телефону чи ліхтарика, який ви плануєте заряджати. Темп «їзди» такий, як на ранковій прогулянці, ніяких супершвидкісних заїздів не потрібно.

— Враховуючи, що переміщень по місту зараз у людей мінімум, це окрім зарядки телефонів ще і чудова зарядка для організму, так?

Абсолютно. Зараз ми дуже обмежені у пересуванні і такий генератор зможе не тільки зарядити Ваш телефон або інший гаджет , а також підтримає вашу фізичну форму у гарному стані.

— Чи реально сконструювати такий прилад людям без технічної освіти? Чи міг би ти дати креслення, поради чи посилання, як це зробити?

Що до збирання такого генератора не потрібно мати вищої технічної освіти. Принцип дії дуже простий, матеріали не дифіцитні, є можливість зробити генератор під свої потреби, всі бажаючі можуть звернутися до мене особисто і я відповім на Ваші питання і поділюся схемою.

— Розкажи трохи про себе, представ себе читачам.

Я простий житель Чернігова , маю технічну освіту. Завжди намагався відкривати для себе щось нове. Займатися електронними саморобками я любив з юнацьких років, та згодом змінив професію і відклав паяльник у шухляду. Але настали складні часи і пріоритети різко змінилися. Що раніше було звичайним, зараз стало дуже цінним. Мої знання знову знадобилися, і тепер до шухляди потрапила камера, а паяльник знову у дії. 

Доречі, цей генератор зараз мені допомогає ремонтувати техніку різної тематики. За допомогою його в мене живиться той самий паяльник 🙂

— Читачі щиро захоплюються тобою і твоїм агрегатом. Кажуть, що чернігівці непереможні. Що б ти побажав всім чернігівцям, які залишаються у місті?

Ми люди розумні, а українці — суперрозумні! Тож, хто бажає повторити мій генератор — пишіть, допоможу! І звісно, Слава Україні!

Сторінка Володимира Герасименка у Facebook: https://www.facebook.com/vladimir.gerasimenko.52

[ad_2]

Источник: 0462.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *