Техогляд в Україні 2023: коли проходити, кого торкнеться

Чи повернеться обов’язковий техогляд автомобіля? У чому особливість проходження техогляду сьогодні?

Міністерство інфраструктури України не наполягатиме на поверненні техогляду для легкових некомерційних авто. Принаймні, допоки в країні не закінчиться воєнний стан.

Раніше деякі ЗМІ повідомляли, що Україна взяла на себе зобов’язання повернути ТО для всіх видів транспорту відповідно до Угоди про асоціацію з ЄС. Однак через воєнний стан реалізація цього законопроекту була відкладена на необмежений термін.

Як зазначив заступник міністра та український державний діяч Мустафа Найєм, під час війни відомство зосереджено на інших, більш важливих питаннях. Наприклад, підтримці стабільної роботи інфраструктури. Тому займатись питаннями реформування техогляду Мінінстерство планує вже після закінчення війни.

Керівник організації «Суб’єкти тестування транспорту» (СТТ) Ігор Черненко уточнив, що на повернення техогляду в Україні можна чекати не раніше 2024-2025 року. Серед головних причин – недостатня кількість сертифікованих центрів, які можуть перевірити технічний стан авто. Дізнатися подробиці про техогляди та отримати більше інформації для автомобіліста можна тут.

Нагадаємо, що до війни комерційні легкові автомобілі, автобуси та вантажівки могли пройти перевірку в одному із 730 сертифікованих центрів. Після початку військових дій деякі центри закрилися через економічну кризу, інші були повністю зруйновані. Співробітники виїхали за кордон чи перейшли на військову службу, що також вплинуло на роботу центрів. Раніше Міністерство інфраструктури України припустило, що деякі підприємства, які голосують за обов’язковий техогляд легкових автомобілів у країні, роблять це виключно з метою заробітку.

Обов’язковий техогляд – хто проходить в першу чергу?

Починаючи з 2012, проходження ТО є обов’язковим для таких категорій авто:

  • від двох років – для легкових автівок, що використовуються для перевезення пасажирів, вантажів (таксі);
  • від двох років – для вантажівок до 3,5 тон, причепів;
  • Для вантажівок, що перевозять більш ніж 3,5 тон, причепів;
  • для причепів, якими володіють фізичні або юридичні особи і використовують їх для отримання додаткового чи основного прибутку

Щоб успішно пройти техогляд з першого разу, необхідно надати наступні документи: техпаспорт і паспорт громадянина України. Фізичні особи надають довіреність для проходження ТО, а юридичні – копію свідоцтва про реєстрацію.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *