Будівництво житла у Чернігові. Чи законно зводять житловий комплекс по вулиці Єлецькій


09:57, 7 сентября

Будівництво житла у Чернігові. Чи законно зводять житловий комплекс по вулиці Єлецькій

Вулиця Єлецька. Історична частина Чернігова. Від цього перехрестя до Валу 400 м, стільки ж до Єлецького монастиря. Тут розташована пам‘ятка археології «Третяк». Це укріплена частина Давньоруського Чернігова. Територія входить до охоронної зони Національного заповідника «Чернігів стародавній». Нині тут триває будівництво найдорожчого житла в місті. Вартість 1 кв. м стартує з 25 тисяч гривень.

Про це повідомляє «Суспільне Чернігів».

Будує тут компанія «Еко комфорт груп», заснована у 2017 році. Правозахисник Олександр Гашпар пов‘язує забудовника із міським головою Чернігова Владиславом Атрошенком. Близькі до нього люди увійшли до переліку власників компанії цьогоріч. Зокрема, Дмитро Федоров, якому, згідно з декларацією міського голови, він передав управління своїми компаніями, а також Андрій Малай – це заступник директора комунального підприємства «Паркування та ринок».

Будівництво житла у Чернігові. Чи законно зводять житловий комплекс по вулиці Єлецькій, фото-1

Житловий комплекс матиме такий вигляд, його зображення розміщене на офіційному сайті ЖК. Приватні літні тераси на даху та сім поверхів в одній із секцій. Саме висотність цього будинку Окружна прокуратура оскаржує в Адміністративному суді.

Заступник керівника окружної прокуратури Дмитро Шипко пояснює, будувати в історичній частині Чернігова можна не вище 15 м. Забудовник планує звести 20.

Будівництво житла у Чернігові. Чи законно зводять житловий комплекс по вулиці Єлецькій, фото-2

Дозвіл на будівництво виконком міської ради надав у 2019 році. Тоді висотність обмежили 15 м. Через 8 місяців, у 2020 році, виконком затвердив зміни, і дозволив будувати вище – до 20. Зробили це на основі документу «Історико-містобудівного обгрунтування». Розробляти його у 2020 році не могли.

За словами співзасновника «Еко комфорт груп» Романа Плеканчука, документ розроблявся у 2018 році та іншою компанією. Вона ж отримувала дозвіл на будівництво. «Еко комфорт груп» викупила права разом із документами та переробила проєкт будівництва. Зміну висотності на затвердження подали, коли мали всі експертизи.

Будівництво житла у Чернігові. Чи законно зводять житловий комплекс по вулиці Єлецькій, фото-3

Роман Плеканчук каже, забудовник має всі необхідні документи. Позов прокуратури називає, замовленням.

*  *  *

Приєднуйтесь у Viber та Telegram до спільноти “Чернігівський Фонтан”, де тільки найактульніші новини та історії нашого міста.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции

Источник: 0462.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *