«П’ять пісень Полісся» та «Гріх»: у драмтеатрі в Чернігові актори готують прем'єри вистав

[ad_1]

ФОТО: Суспільне Чернігів

ФОТО: Суспільне Чернігів

«П’ять пісень Полісся» за Тимошенко та «Гріх» за Винниченком – до таких прем’єр зараз готуються в облмуздрамтеатрі. Після ракетного удару, який росіяни завдали по центру Чернігова 19 серпня, репетиції в театрі відновилися через два дні, розповідає режисер-постановник Ігор Матіїв. Він приїхав із Києва, щоб попрацювати із чернігівськими акторами над п’єсою сучасної української авторки. Каже: прем’єру запланували на 24 листопада, сподіваються, що вона відбудеться вчасно і саме в цих стінах.

Про це йдеться у сюжеті «Суспільне Чернігів».

Перша репетиція акторів, ФОТО: Суспільне Чернігів

Перша репетиція акторів, ФОТО: Суспільне Чернігів

Перших етап на репетиції називають «читка». Актори знайомляться з текстом, обговорюють характери персонажів та їхні дії, шукають суть. Сьогодні (31 серпня, — ред.) працюють над сучасною українською п’єсою «П’ять пісень Полісся» Людмили Тимошенко.

«Я приїжджаю сюди наїздами. Ми минулого тижня зібралися всі, почитали всі разом текст, всі пісні. Тому що в кожній пісні інші актори. І от ми вже сьогодні зібралися з першою піснею, щоб вже детально розбирати, що ж написав автор. Це така ретроспектива про поліське містечко, село, яке потім стає містом. Починається в 40-му році, а закінчується в 20-му році. Тобто це п’ять різних часових зрізів, де ми бачимо суспільство і людей: 40-ві, кінець 50-х, 70-ті, 90-ті і вже 2020», — розповів режисер-постановник Ігор Матіїв.

Режисер-постановник — Ігор Матіїв, ФОТО: Суспільне Чернігів

Режисер-постановник — Ігор Матіїв, ФОТО: Суспільне Чернігів

За його словами, він давно хотів попрацювати з головним режисером чернігівського драмтеатру Андрієм Бакіровим.

«Я працював у Донецькому національному театрі якраз тоді, коли Андрій Рінатович пішов звідти і поїхав в Чернігів. І я дуже багато чув про нього. І мені завжди актори донецькі казали: «А от Бакіров!». Я був молодим, тільки після інституту, і мені завжди хотілося попрацювати там, де працює він. І, звичайно, коли вони приїжджають до Києва, я приходжу на всі вистави чернігівського театру. Тому для мене це честь бути в цих стінах».

Акторка Наталія Максименко говорить: розпочали репетиції через два дні після того, як 19 серпня росіяни завдали ракетного удару по драмтеатру. Перед цим разом із волонтерами прибирали всередині приміщення, щоб була можливість там працювати.

Акторка — Наталія Максименко, ФОТО: Суспільне Чернігів

Акторка — Наталія Максименко, ФОТО: Суспільне Чернігів

«Мені здається, ми й досі у якомусь шоці знаходимось. І тільки тепер, коли ти збираєшся на роботу, до тебе починає доходити, на скільки і що з нами трапилося, і що відбувається тут. Тобто ми працювали, працювали, працювали, потім «бух!», потім поприбирали – і ти не міг оговтатися. І ти в процесі, ніби спантеличений, але все ж таки… Перше, що всі думали: люди, жертви, страшне і ми безробітні. Тоді – ні, ми репетируємо. Життя. Все ж таки».

Актори драмтеатру готуються до ще однієї вистави – за п’єсою «Гріх» Володимира Винниченка. Її ставить Андрій Бакіров. Репетирують на великій сцені. За словами генерального директора драмтеатру Сергія Мойсієнка, вони поверхово дослідили стан будівлі та визначили місця, де можна безпечно репетирувати.

Генеральний директор драмтеатру — Сергій Мойсієнко, ФОТО: Суспільне Чернігів

Генеральний директор драмтеатру — Сергій Мойсієнко, ФОТО: Суспільне Чернігів

«Сьогодні на даху театру ще тривають рятувальні роботи ДСНС – і велика їм подяка за це! Вони розбирають зруйноване горище, опустили наші всі люстри. Тобто ми чітко знаємо, де зона небезпеки, ми відгородили ці місця. І, звісно, ні своїх працівників, нікого туди не пускаємо», — каже Сергій Мойсієнко.

Розбір завалів на даху драмтеатру, ФОТО: Суспільне Чернігів

Розбір завалів на даху драмтеатру, ФОТО: Суспільне Чернігів

Також він говорить: після розборів зруйнованого даху вони будуть запрошувати експертів, щоб зрозуміти, які приміщення можна використовувати надалі.

«Ми б хотіли, щоб залишилося у нас хоча б дві діючих малих сцени. Це «сцена на сцені». Коли ми походили, то побачили, що, в принципі, конструкція витримала цей удар і вона могла б функціонувати. Хоча величезна кількість і освітлювальних приборів, звук вийшли з ладу після цього вибуху. Не витримали, на жаль. І дуже хотіли б, щоб у нас почала функціонувати «біла сцена».

Сцена драмтеатру, ФОТО: Суспільне Чернігів

Сцена драмтеатру, ФОТО: Суспільне Чернігів

Також після висновків експертів буде зрозуміло, скільки грошей потрібно на відновлення. В першу чергу треба перекрити дах, поставити вікна та двері, відновити опалення, що допоможе зберегти будівлю від дощів та холоду. Та все це закрити своїми силами театр не зможе, каже генеральний директор.


Хочете швидше дізнаватися про найцікавіші і найважливіші новини?
Приєднуйтесь до наших каналів:
— в TELEGRAM
— у VIBER
— в 
INSTAGRAM
Тут тільки найактульніші відео, новини та історії Чернігова![ad_2]

Источник: 0462.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *